KSEF będzie obligatoryjny od 1 lutego 2026

KSEF nie wejdzie w życie w roku 2024

26.04.2024

Krajowy System e-Faktur będzie obligatoryjny od 1 lutego 2026 r. dla podmiotów, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła kwotę 200 mln zł;

od 1 kwietnia 2026 r. dla wszystkich przedsiębiorców – poinformował na briefingu prasowym minister finansów Andrzej Domański.

——————————————————

19.01.24

Minister Finansów Andrzej Domański przekazał informacje że termin wejścia KSEF został przesunięty na czas nieokreślony. Oznacza to że KSEF nie wejdzie w życie w roku 2024
poniżej fragment wypowiedzi Ministra Finansów
(..) Krajowy System e-Faktur, który miał być obowiązkowy dla przedsiębiorców od tego roku, ale tak się nie stanie – poinformował w piątek minister finansów Andrzej Domański, jak powiedział wykryto „krytyczne błędy” w systemie. Problemy te dotyczą kodu systemu, jego funkcjonalności oraz wydajności.
Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której polskie firmy nie mogą wystawiać faktur, w której stabilność obrotu gospodarczego jest zagrożona. Nie możemy dopuścić do paraliżu i bałaganu na kształt Polskiego Ładu – powiedział na piątkowej konferencji minister finansów Andrzej Domański.
(..)

Udostępnij artykuł
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp